Zdědili jste nebo získali prodejem rekreační nemovitost na krásném místě s výhledem na řeku, například někde nad údolím Berounky, a jednou z prací, co vás tu čeká, bude výstavba oplocení? Jestliže se na stávajícím místě na okraji parcely nachází zbytky staré zídky nebo dřevěného oplocení, které vysloveně vyžadují strhnout a odvézt na skládku, pak se do toho můžete pustit sami, anebo požádat o výpomoc profesionály.

ptáček na plotě

Ti vám pomohou nejen s likvidací zbytků starého plotu, ale i s výstavbou nového. Posadíte se společně se zástupcem firmy ke stolu s hrnkem kávy a promyslíte, jaké řešení bude nejvhodnější. Jednou z možností je postavit v místech, kde byste měli rádi soukromí, například za zahradní pergolou či terasou, betonový plot, a na zbytku parcely necháte vztyčit léty osvědčený plot z drátěného pletiva.

pletivový plot

Pletivo nekoroduje – pokud jste ještě „ze staré školy“, a byli jste jako děti zvyklí, že pletivový plot koroduje, protože je zhotoven z běžné konstrukční uhlíkové oceli, pak vás uklidníme příjemnou změnou – dnes se pletivo na plot potahuje vrstvou plastu, takže korozi pletiva v podstatě neřešíte. Jedná se sice o stejný konstrukční materiál, ale vrstva plastu se postará o to podstatné – plot nemusíte pracně natírat.

Ocelové trubky do země versus betonový sokl pletivový plot montáž MPC si můžete nechat postavit ve dvou základních variantách. Ta první spočívá v zabetonování trubek do země s tím, že budou ze zemského povrchu vyčnívat pouze trubky. Tím pádem se pletivo natáhne až k zemi, a bude to vypadat velmi efektně. Druhou možností je nechat vytvořit základový betonový sokl po celé délce oplocení, toto je vhodné například tam, kde by se v místě mohla podhrabávat domácí či divoká zvířata. Výška soklu může být libovolná, například 25 cm, a chcete-li v některých místech mít u plotu kompost, je možné zde sokl zhotovit vyšší, např. 70 cm, aby se o něj opírala kompostovaná tráva, listí či zbytky potravin z kuchyně.